DACIA DUSTER_3
DACIA DUSTER_4
DACIA DUSTER_5
DACIA DUSTER_6
DACIA DUSTER_7
DACIA DUSTER_8
DACIA DUSTER_9
DACIA DUSTER_10
DACIA DUSTER_11
DACIA DUSTER_12
DACIA DUSTER_13
DACIA DUSTER_14
DACIA DUSTER_15
DACIA DUSTER_16
DACIA DUSTER_17
DACIA DUSTER_18
DACIA DUSTER_19
DACIA DUSTER_20
DACIA DUSTER_21
DACIA DUSTER_22
DACIA DUSTER_23
DACIA DUSTER_24
DACIA DUSTER_25
DACIA DUSTER_26
DACIA DUSTER_27
DACIA DUSTER_28
DACIA DUSTER_29
DACIA DUSTER_30
DACIA DUSTER_31
DACIA DUSTER_32
DACIA DUSTER_33
DACIA DUSTER_34
DACIA DUSTER_35
DACIA DUSTER_36
DACIA DUSTER_37
DACIA DUSTER_38
DACIA DUSTER_39
DACIA DUSTER_40
DACIA DUSTER_41
DACIA DUSTER_42
DACIA DUSTER_43
DACIA DUSTER_44
DACIA DUSTER_45
DACIA DUSTER_46
DACIA DUSTER_1

Dacia Duster 4WD 4X4

 

System kontroli toru jazdy ESC z ASR

Cztery poduszki powietrzne z przodu

Reflektory z podwójnym układem optycznym ze światłami dziennymi

Wnętrze Dustera oferuje poziom komfortu godny hatchbacka, pomimo, że przynależy do świata samochodów z napędem na 4 koła.
Zespół zegarów i wskaźników z szeregiem chromowanych akcentów*, ciemne kolory wystroju wnętrza podkreślają jego solidny charakter i terenowe zacięcie.

Dacia Duster jest praktyczna, pomysłowa - posiada użyteczne elementy wyposażenia i umożliwia zmiany konfiguracji wnętrza.
Bagażnik o pojemności 475 litrów* można powiększyć do 1463 litrów* w konfiguracji 2-miejscowej, pozwalającej na przewóz dużych przedmiotów. Szeroki otwór bagażnika i sztywne przykrycie części bagażowej są niezwykle praktyczne przy załadunku.

Prawdziwy samochód terenowy 4X4

Zaprojektowany do poruszania się w każdym terenie Duster jest prawdziwym autem 4x4, o znacznej zdolności do pokonywania przeszkód terenowych.

Duster jest autem kompaktowym i lekkim jak na swoje gabaryty, co zapewnia mu dużą dynamikę i dobre osiągi w terenie. 6-biegowa skrzynia mechaniczna* wyposażona w krótkie pierwsze przełożenie (5,79 km/h przy 1000 obr./min) znacznie ułatwia poruszanie się po nierównym terenie, ruszanie pod górę lub z dużym obciążeniem oraz utrzymanie samochodu na zjeździe.

Dodatkowo, podwyższona pozycja za kierownicą poprawia widoczność i ułatwia prowadzenie.

Technologia napędu 4x4 w Dacii Duster opiera się na uznanym doświadczeniu Nissana w tym zakresie. Pozwoliło jej ono pokonać wszelkie przeszkody saharyjskiej pustyni i zapewniło trzy miejsca na podium w Rajdzie Gazel (w kategorii crossoverów) w 2013 roku!Na drogach o dobrej przyczepności i autostradach doskonale sprawdza się tryb 4x2. Napęd przeniesiony jest na przednie koła umożliwiając optymalne zużycie paliwa.
Na wszelkiego rodzaju drogach, niezależnie od prędkości pojazdu oraz przyczepności nawierzchni, tryb „Auto"* w automatyczny sposób rozdziela moment obrotowy na przednią i tylną oś. Pozwala on uzyskać najlepszy kompromis między trzymaniem się drogi a skutecznością napędu.

Na trudnych odcinkach oraz w nierównym, błotnistym lub piaszczystym terenie tryb „Lock"* rozdziela równomiernie moment obrotowy na przednią i tylną oś, na wszystkie 4 koła, optymalizując zdolności terenowe auta. Zapewnia on sterowanie pracą silnika oraz układu hamulcowego lepiej dostosowane do jazdy z napędem 4x4.
Dzięki dużemu prześwitowi, wynoszącemu 21 cm*, wysokim kątom natarcia (29,3°), rampowemu (23°) oraz zejścia (34,9°) Dacia Duster może poszczycić się prawdziwie terenowymi zdolnościami. Jej konstrukcja pozwala stawić czoła wszelkim sytuacjom na drogach utwardzonych i nieutwardzonych.