FORD C-MAX_1
FORD C-MAX_2
FORD C-MAX_3
FORD C-MAX_4
FORD C-MAX_5
FORD C-MAX_6
FORD C-MAX_7
FORD C-MAX_8
FORD C-MAX_9
FORD C-MAX_10
FORD C-MAX_11
FORD C-MAX_12
FORD C-MAX_13
FORD C-MAX_14
FORD C-MAX_15
FORD C-MAX_16
FORD C-MAX_17
FORD C-MAX_18
FORD C-MAX_19
FORD C-MAX_20
FORD C-MAX_21
FORD C-MAX_22
FORD C-MAX_23
FORD C-MAX_24
FORD C-MAX_25
FORD C-MAX_26
FORD C-MAX_27
FORD C-MAX_28
FORD C-MAX_29
FORD C-MAX_30
FORD C-MAX_31
FORD C-MAX_32
FORD C-MAX_33
FORD C-MAX_34
FORD C-MAX_35
FORD C-MAX_36
FORD C-MAX_37
FORD C-MAX_38
FORD C-MAX_39
FORD C-MAX_40
FORD C-MAX_41
FORD C-MAX_42
FORD C-MAX_43
FORD C-MAX_44
FORD C-MAX_45
FORD C-MAX_46
FORD C-MAX_47
FORD C-MAX_48
FORD C-MAX_49
FORD C-MAX_50
FORD C-MAX_51
FORD C-MAX_52
FORD C-MAX_53
FORD C-MAX_54
FORD C-MAX_55
FORD C-MAX_56
FORD C-MAX_57

FORD C-MAX

Potrzebujesz miejsca dla pięciu czy siedmiu osób? Bez względu na to, co zdecydujesz, otrzymasz bezkompromisowe osiągi, nowoczesne rozwiązania technologiczne, elastyczny układ pięciu lub siedmiu foteli i przestronne wnętrze.

 

Ford C-MAX i Ford Grand C-MAX

5 – osobowy Ford C-MAX i 7 – osobowy Ford Grand C-MAX, stanowią doskonałe połączenie innowacyjności, nowego stylu i funkcjonalności.

 

Zaawansowana technologia, znakomite własności jezdne i jeszcze lepsza trwałość gwarantują niepowtarzalną jakość jazdy. Gdy dodać do tego większy komfort i funkcjonalność, Ford C-MAX i Ford Grand C-MAX ujawniają nowe oblicze kompaktowych samochodów rodzinnych typu MAV (minivanów). Ford C-MAX i Ford Grand C-MAX pod każdym względem są pojazdami nowej generacji.

 

Stylistyka przyciągająca wzrok


Wersje Forda C-MAX łączy stylowa, a jednocześnie bardzo charakterystyczna sylwetka, zgodna z koncepcją stylistyczną Ford kinetic Design. Nadwozia tych modeli spełniają oczekiwania zarówno tych, którzy szukają elegancji i przestrzeni jak i tych, dla których najważniejsza jest funkcjonalność. Pokazują, że samochody segmentu minivanów mogą łączyć w sobie ciekawą stylistykę z funkcjonalnością i wygodą.

 

Energia w ruchu

W nadwoziach Forda C-MAX i Forda Grand C-MAX już na pierwszy rzut oka widać wpływ koncepcji stylistycznej Ford Kinetic Design. Dynamiczny charakter tego samochodu został podkreślony nowymi, opływowymi liniami, tworzącymi bardziej sportowy profil.

 

Panoramiczny dach

Jednoczęściowy panoramiczny dach dodaje wnętrzu przestrzeni a podróżującym poczucia luksusu. Uruchamiane elektrycznie, płynnie przesuwające się rolety przeciwsłoneczne umożliwiają łatwe kontrolowanie ilości światła wpadającego do wnętrza.

 

Nowe chromowane wykończenia

Dynamiczna linia i harmonijna sylwetka Forda C-MAX i Forda Grand C-MAX zostały podkreślone chromowanymi wykończeniami. W serii Titanium chromowane detale znajdują się na kracie wlotu powietrza, wokół świateł przeciwmgielnych i przy szybach drzwi bocznych.


Przód

Większa dolna krata wlotu powietrza w kształcie trapezu i mniejsza górna – obie w wyższych wersjach wykończone chromowaną listwą – są charakterystycznym elementem dla całej rodziny Forda. Długie, zachodzące na boki przednie reflektory podkreślają sportowy wygląd, który dodatkowo wzmacnia unosząca się w kierunku przedniej szyby pokrywa silnika z przetłoczeniami. Umieszczone po bokach przedniego zderzaka światła przeciwmgielne i wywietrzniki także mogą mieć chromowane

 

Stylistyka Forda Grand C-MAX

Podwójne przesuwane drzwi Forda Grand C-MAX, zgrabnie wkomponowane w nadwozie, umożliwiają łatwy dostęp do tylnych foteli. Śmiała linia podkreśla muskularną sylwetkę auta, a wygląd jego tylnej części sygnalizuje, jak bardzo pojemne jest nadwozie.

 

Stylistyka Forda C-MAX

Dynamiczna sylwetka 5-osobowego Forda C-MAX gwarantuje dużą przestrzeń, komfort i funkcjonalność, wykreowane dzięki koncepcji stylistycznej Ford Kinetic Design. Bardziej sportowa, opływowa i przypominająca coupé linia dachu, zwiększa własności aerodynamiczne pojazdu, co przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa.

 

System wspomagający parkowanie

System wspomagania parkowania pozwala zaparkować równolegle w miejscu, w którym zdawałoby się to niemożliwe – tylko 20% większym od długości samochodu. Gdy system ustali, że wolne miejsce jest dostatecznie duże, kieruje za Ciebie samochodem, a Tobie pozostaje jedynie używanie pedałów hamulca i gazu. Takie parkowanie bez używania rąk jest znacznie mniej stresujące! (Opcjonalnie, jako część pakietu Easy Driver 3.)

 

System monitorowania martwego pola widzenia w lusterku (BLIS)

Technologie wspomagające kierowcę w czasie jazdy sprawiają, że każda podróż będzie bezpieczniejsza i przyjemniejsza zarówno dla prowadzącego, jak i dla pasażerów. System monitorowania w lusterku ostrzega kierowcę, że inny pojazd wjechał w martwe pole widzenia, poprzez włączenie dyskretnych diod wbudowanych w lusterko zewnętrzne po stronie kierowcy.

 

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC)

Ten nowoczesny system steruje wieloma funkcjami wspomagających bezpieczeństwo czynne – monitoruje w trakcie jazdy wiele parametrów i jest zawsze gotowy, by zastosować skuteczne – a często niedostrzegalne – środki zaradcze, gdy tylko pojawia się taka potrzeba. Choć systemu nie można całkowicie dezaktywować, nowy, ograniczony tryb pomoże kierowcy w sytuacji, gdy nawierzchnia jest śliska, np. podczas wyjeżdżania z głębokiego śniegu. W skład systemu ESC wchodzą następujące funkcje czynnego bezpieczeństwa:

 

Światła awaryjnego hamowania

Podczas awaryjnego hamowania automatycznie uruchamiają się światła ostrzegawcze, informujące kierowców jadących za Tobą o niebezpieczeństwie.

 

Przygotowanie układu hamulcowego do nagłego hamowania

Gdy samochód rozpozna niebezpieczną sytuację, system hamowania wymusi zbliżenie klocków hamulcowych do tarcz hamulcowych na minimalną odległość, aby zapewnić możliwie najkrótszy czas reakcji układu hamulcowego.

 

Wspomaganie hamowania awaryjnego

EBA włącza w razie potrzeby pełną moc hamulców, by droga hamowania była jak najkrótsza. Inni użytkownicy drogi zostaną ostrzeżeni o gwałtownym hamowaniu, gdyż system ostrzegania o hamowaniu awaryjnym (EBW) automatycznie włączy tylne światła awaryjnego hamowania.

 

Układ kontroli trakcji

Nie dopuszcza do nadmiernego poślizgu kół podczas przyspieszania. Gwarantuje optymalną trakcję i stabilność samochodu. Redukcja momentu obrotowego silnika sprawia, że Ford C-MAX może skutecznie przyspieszyć.

 

Układ poprawiający stabilność na zakrętach

Poprawia stabilność na ostrych zakrętach przez wyhamowywanie wewnętrznych kół samochodu z jednoczesnym przeniesieniem mocy na koła zewnętrzne. Pokonywanie zakrętów staje się pewniejsze za sprawą lepszej przyczepności kół i zmniejszonej podsterowności samochodu.

 

Bluetooth®* z funkcją sterowania głosem

Umożliwia nawiązywanie połączeń telefonicznych bez wykorzystywania rąk, natomiast funkcja sterowania głosem umożliwia sterowanie telefonem komórkowym z funkcją Bluetooth, systemem audio, systemem nawigacji i układem klimatyzacji za pomocą poleceń głosowych.

 

Nowy 1,6-litrowy silnik benzynowy EcoBoost

Nowy silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1,6 l dostępny jest w wersji o mocy 150 lub 182 KM. Silniejsza jednostka o mocy 182 KM spala w cyklu miejskim 7,9 l/100 km (Grand C-MAX) i 7,8 l/100 km (C-MAX), emitując CO2 na poziomie 149 g/km (Grand C-MAX) oraz 144 g/km* (C-MAX). Silniki EcoBoost zapewniają większą moc i oszczędność przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji CO2 aż o 20% w porównaniu z silnikiem benzynowym Duratec o pojemności 2 litrów. Silniki EcoBoost spełniają surowe normy dotyczące emisji spalin.

 

Elastyczność i szeroki zakres mocy EcoBoost przy niższych obrotach i mniejszych rozmiarach oraz mniejszej wadze i niższym zużyciu paliwa pozwalają czerpać prawdziwą przyjemność z jazdy. Dla przykładu: silnik Ford EcoBoost o mocy 182 KM w porównaniu z jednostką 2,0-litrową o mocy 145 KM z poprzedniego modelu skraca czas przyspieszenia 50-100 km/h (na czwartym biegu) o 3,5 sekundy, co daje wynik 8,8 sekundy

 

Unowocześnione silniki wysokoprężne Ford Duratorq TDCi

Silniki wysokoprężne Duratorq TDCi o pojemności 1,6 litra i 2 litry, dostępne w Fordach C-MAX, zostały zmodernizowane i zapewniają lepsze osiągi, ekonomiczność i przyjemność jazdy. Tą ostatnią w dużym stopniu zwiększa elastyczność i duża moc nawet przy niskich prędkościach silnika.

 

Nowy 1,6-litrowy silnik Duratorq TDCi może mieć moc 95 KM lub 115 KM. Dzięki zwiększeniu ciśnienia doładowania (overboost), podwyższającemu moment obrotowy z 270 do 285 Nm nawet na 15 sekund, ta mocniejsza jednostka lepiej sprawdza się wtedy, gdy potrzebujemy nagłych przyśpieszeń. Oba warianty zapewniają znakomitą oszczędność paliwa, spalając w cyklu miejskim 5,4 l/100 km* i emitując CO2na poziomie jedynie 119 g/km w nowym Fordzie C-MAX (Grand C-MAX ma wyniki odpowiednio 5,8 l/100 km oraz 129 g/km).

 

Najnowszy 2-litrowy silnik Duratorq TDCi sprawia, że samochody mają dużą moc i znakomite osiągi, jednak nie dzieje się to kosztem ekonomiki jazdy czy emisji CO2. Więcej mocy, szerszy zakres momentu obrotowego i lepsze reagowanie przy niskich prędkościach silnika zapewniają jednostki o mocy 140 i 163 KM, które spalają w cyklu miejskim 6,4 l/100 km oraz emitują CO2 na poziomie 134 g/km* dla Forda C-MAX (przy manualnej skrzyni biegów). Klienci, którzy chcą jeździć samochodem z przekładnią automatyczną, mogą zdecydować się na 1-litrowy silnik Duratorq TDCi o mocy 115 KM w połączeniu z przekładnią Ford PowerShift.

Inne silniki benzynowe

Wśród silników benzynowych dla obu wersji C-MAX znajduje się także nasza sprawdzona, 1,6-litrowa jednostka Duratec Ti-VCT osiągająca moc 105 i 125 KM.

Ten elastyczny i ekonomiczny, 16-zaworowy silnik z głowicą i blokiem ze stopu aluminium został dostrojony do większej oszczędności paliwa przy lepszych osiągach. W cyklu miejskim spala do 8,4l/100 km, a emisja CO2 wynosi 149 g/km* dla Forda C-MAX.

C-MAX z nowym silnikiem o mocy 105 KM osiąga maksymalną prędkość 180 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 12,6 sekundy. Nowy silnik o mocy 125 KM, który zwiększa maksymalną prędkość do 188 km/h, skraca czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h do 11,5 sekundy.

Marcin Wyrostek w szpilkach za kierownicą.

- FORD C-MAX