Mercedes Benz CLA Shooting Brake 2015r.

MERCEDES BENZ 1.jpg
MERCEDES BENZ 21.jpg
MERCEDES BENZ 2.jpg
MERCEDES BENZ 3.jpg
MERCEDES BENZ 4.jpg
MERCEDES BENZ 5.jpg
MERCEDES BENZ 6.jpg
MERCEDES BENZ 7.jpg
MERCEDES BENZ 8.jpg
MERCEDES BENZ 9.jpg
MERCEDES BENZ 10.jpg
MERCEDES BENZ 11.jpg
MERCEDES BENZ 12.jpg
MERCEDES BENZ 13.jpg
MERCEDES BENZ 14.jpg
MERCEDES BENZ 15.jpg
MERCEDES BENZ 16.jpg
MERCEDES BENZ 17.jpg
MERCEDES BENZ 18.jpg
MERCEDES BENZ 19.jpg
MERCEDES BENZ 20.jpg
foto.Marek Krakowiak

Nowa generacja MERCEDES-BENZ 2015r.

Nowatorska konstrukcja tego pojazdu łączy w sobie sportową progresywność designu z przestronnością wnętrza. Zapraszamy do odwiedzenia gorących punktów w 6 metropoliach – razem z nowym CLA Shooting Brake.

Przód pełen ekspresji.

Pełen wyrazu, sportowy przód auta stwarza wrażenie, że Mercedes CLA Shooting Brake jest naładowany energią. Na jego atletyczny wygląd składa się ciekawie uformowany przedni zderzak z ostro zarysowanymi oprawami dużego, centralnego wlotu powietrza, strzałkowaty softnose i umieszczona pośrodku maska silnika z efektownymi wybrzuszeniami.

Elegancka sylwetka.

Oglądając CLA Shooting Brake z boku, widzimy łagodnie opadającą, jakby niekończącą się linię dachu, niskie, szerokie okna, a także wysoką krawędź nadwozia. Kolejnym akcentem wprowadzającym z boku wizualne napięcie są trzy linie konturowe na błotnikach i drzwiach.

Sportowy tył.

Mocne wykończenie: potężne muskuły „barków” i szeroki zderzak sprawiają, że tył Mercedesa CLA Shooting Brake prezentuje się nad wyraz atletycznie. Tę sportowość dodatkowo podkreśla zwężająca się ku tyłowi kabina oraz dynamicznie opadająca klapa tylna. Niepowtarzalny design tylnych lamp sprawia, że tożsamość auta rzuca się w oczy dniem i nocą.

Wnętrze, w którym czuje się przestronność.

Poziomo biegnące linie we wnętrzu pojazdu dają poczucie przestronności. Wysoka jakość zastosowanych materiałów i ich staranne wykończenie stwarzają w Mercedesie CLA Shooting Brake atmosferę nowoczesnego luksusu. Sportową nutę wprowadza dwutubowa zintegrowana tablica wskaźników z czterema okrągłymi wskaźnikami oraz nowoczesny design pięciu dysz nawiewowych. W edycji OrangeArt Edition szczególnie ekspresyjnym detalem są ozdobne kontrastowe przeszycia. 

Siedzenia: 4 + 1.

Nowym Mercedesem CLA Shooting Brake na wielkomiejską przygodę może wybrać się wspólnie pięć osób. I to w bardzo wygodnych warunkach: dzięki temu, że dach sięga daleko w tył, pasażerowie na tylnych siedzeniach mają dużo miejsca nad głową i zapewniony komfort wsiadania. Zewnętrzne siedzenia tylne wizualnie przypominają oddzielne fotele, nawiązując do sportowego stylu foteli przednich.

Nastrojowe oświetlenie wnętrza Ambiente.

Operując przyjemnym dla oka, pośrednim światłem, nastrojowe oświetlenie wnętrza Ambiente stwarza we wnętrzu unikalną atmosferę wspomagającą dobre samopoczucie. Zwłaszcza nocą podkreśla ono kształt konturów i elegancki design wnętrza pojazdu, łagodzi też efekt oślepiania wywoływany przez samochody nadjeżdżające z przeciwka. Daje poczucie bezpieczeństwa, osadzając pasażerów w przytulnej przestrzeni. Co więcej, nastrój świetlny można zmieniać, wybierając jedną z dwunastu barw i jeden z pięciu stopni jasności.

Wydajne silniki.

Do nowego Mercedesa CLA Shooting Brake oferowany jest szeroki asortyment supernowoczesnych silników benzynowych i wysokoprężnych. Odznaczają się one potężną dynamiką, a zarazem paliwooszczędnością i niską emisją CO2.

Współczynnik cw: 0,26.

Opływowe kształty Mercedesa CLA Shooting Brake decydują o jego nadzwyczajnej aerodynamice. Współczynnik cw wynoszący 0,26 plasuje to auto w czołówce segmentu. Rezultatem małego oporu aerodynamicznego są zmniejszone zużycie paliwa i obniżona emisja CO2.

Dwusprzęgłowa skrzynia biegów 7G.

Dwusprzęgłowa skrzynia biegów łączy komfort 7-stopniowej skrzyni automatycznej z dynamiką jazdy charakterystyczną dla ręcznego przełączania biegów. Przełączanie biegów odbywa się w niej szybko i łagodnie, bez przerw w przepływie siły napędowej, a jednocześnie z lepszym przyspieszeniem.Mając do dyspozycji trzy programy jazdy – „Economy”, „Sport” i „Manual”, kierowca może wybrać charakterystykę przełączania: od paliwooszczędnej po sportową.

Lokalizator pojazdu i Śledzenie pojazdu.

Dzięki technologii GPS, położenie Mercedesa CLA Shooting Brake mogą Państwo ustalać za pomocą smartfona – zarówno na postoju, jak i w trakcie jazdy. Na przykład gdy spacerując po obcym mieście zapomną Państwo, gdzie zaparkowany jest samochód, nie ma powodu do zmartwienia. Dokładne położenie Mercedesa CLA Shooting Brake w promieniu 1,5 kilometra wyświetli się Państwu na smartfonie.

Zdalne informacje o pojeździe.

Przed wyjazdem na urlop warto zrobić małą kontrolę techniczną auta. Jak to miło, że w przypadku Mercedesa CLA Shooting Brake można to uczynić nie ruszając się z kanapy! Wystarczy zerknąć na smartfona, żeby na przykład sprawdzić ciśnienie powietrza w oponach. Oprócz tego mogą Państwo odczytać na telefonie komórkowym lub przez internet wiele innych ważnych informacji związanych ze swoim samochodem, np. dzienny licznik kilometrów lub stan paliwa w zbiorniku.

Telefon alarmowy Mercedes-Benz.

Zintegrowany telefon alarmowy Mercedes-Benz zapewnia szybką pomoc w razie rozpoznanego wypadku. Przesył danych odbywa się przy użyciu oddzielnej karty SIM, a więc niezależnie od telefonu komórkowego. System nawiązuje połączenie głosowe z centralą alarmową Mercedes-Benz, a równocześnie przesyła dane określające położenie samochodu. Połączenie alarmowe jest uruchamiane automatyczne, ale można je także nawiązać ręcznie.

Live Traffic Information.

Inteligentniejsze poruszanie się w sieci drogowej: dysponując Live Traffic Information zmierzają Państwo do celu najefektywniejszą drogą. System ten na bieżąco pobiera z kilku źródeł aktualne, dokładne informacje o sytuacji na drogach i na ich podstawie oblicza trasę, łącznie z godziną przybycia na miejsce. Wyświetlane są również szczegółowe informacje o możliwych trasach alternatywnych.

MERCEDES-BEZ POLSKA