OPEL MOKKA 2015/2016/R

OPEL MOKKA_1
OPEL MOKKA_2
OPEL MOKKA_3
OPEL MOKKA_4
OPEL MOKKA_5
OPEL MOKKA_6
OPEL MOKKA_7
OPEL MOKKA_8
OPEL MOKKA_9
OPEL MOKKA_10
OPEL MOKKA_11
OPEL MOKKA_12
OPEL MOKKA_13
OPEL MOKKA_14
OPEL MOKKA_15
OPEL MOKKA_16
OPEL MOKKA_17
OPEL MOKKA_18
OPEL MOKKA_19
OPEL MOKKA_20
OPEL MOKKA_21
OPEL MOKKA_22
OPEL MOKKA_23
OPEL MOKKA_24
OPEL MOKKA_25
OPEL MOKKA_26
OPEL MOKKA_27
OPEL MOKKA_28
OPEL MOKKA_29
OPEL MOKKA_30
OPEL MOKKA_31
OPEL MOKKA_32
OPEL MOKKA_33
OPEL MOKKA_34
OPEL MOKKA_35
OPEL MOKKA_36
OPEL MOKKA_36_2
OPEL MOKKA_37
OPEL MOKKA_38
OPEL MOKKA_39
OPEL MOKKA_40
OPEL MOKKA_41
OPEL MOKKA_42
OPEL MOKKA_43
OPEL MOKKA_44
OPEL MOKKA_45
OPEL MOKKA_46
OPEL MOKKA_47
OPEL MOKKA_48

Odkryj nasz kompaktowy SUV OPEL MOKKA 2015/2016R.

Płynne linie i mocno osadzona sylwetka wyznaczają nowy styl. Opel Mokka jest elegancki, nowoczesny i wszędzie czuje się u siebie.

Poszukujesz odmiany? Mokka jest gotowa i czeka na Ciebie.

  • Dynamiczna stylistyka nadwozia i wnętrza

  • Elastyczna przestrzeń

  • Komfort i łączność ze światem

  • Bezpieczeństwo, ochrona i systemy wspomagania kierowcy

  • Pewne zawieszenie i ekonomiczne silniki

Stylistyka nadwozia

Opel Mokka przyciąga wyrazistym stylem pełnowymiarowego SUV-a. Już przód nadwozia zwraca uwagę. Każdy element ma tu swoje uzasadnienie, nawet przyciągające wzrok, zaokrąglone, duże lusterka boczne. Bo również funkcjonalność określa wygląd.

Profil Opla Mokki sprawia wrażenie równie mocnego. Samochód z boku przypomina zaokrąglony klin. Wznoszące się linie błotników są muskularne i atletyczne, ale bez agresywności, a krótkie chlapacze i okrągłe nadkola podkreślają zdolności terenowe. W tym aucie poczujesz się swobodnie i naturalnie – ponieważ Opel Mokka jest po prostu sobą.

W gładko zaokrąglonym tyle auta, zbiegają się linie nadwozia. Wszystkie elementy potęgują wrażenie szerokiego osadzenia, a zachodząca na boki szyba doskonale równoważy stromo poprowadzoną szybę przednią. Linie górnej części błotników przechodzą w eleganckie tylne światła, a ich dolne profile zachodzą płynnie na mocno profilowany tylny zderzak. Harmonijny, opływowy i pewny siebie – taki jest Opel Mokka.

Dbałość o własności aerodynamiczne ukształtowała elegancki przedni spojler i osłonę chłodnicy, która steruje przepływem powietrza w komorze silnika. Pod samochodem, przed tylnymi kołami, umieszczone są odchylacze strug powietrza oraz aerodynamiczne kształtki za nimi. Tylny spojler oraz gładko zaokrąglony tył nadwozia zapewniają swobodny opływ powietrza. Wartość współczynnika oporu powietrza Cx 0,36 jest znacznie lepsza od przeciętnej w tym segmencie oraz ma znaczący wpływ na ekonomiczność i stabilność jazdy Oplem Mokką.

Stylistyka wnętrza

Wewnątrz Opla Mokki odnajdziesz komfort i wysokiej jakości materiały. Przestronna i przytulna kabina, wysoko umieszczone, głęboko wyprofilowane siedzenia, ergonomiczne wskaźniki i przełączniki wzmacniają wrażenie wysokiej jakości wykończenia. Przyjemne w dotyku, czarne lub brązowe materiały wykończeniowe, gładkie, metalowe elementy ozdobne oraz chromowane pierścienie zegarów odwołują się do motoryzacyjnej klasyki.

Deska rozdzielcza płynnie przechodząca w profile drzwiowe, z typowym dla Opla motywem skrzydła, wzmacnia poczucie przestronności i wspaniale wygląda. Wskaźniki i wyświetlacze są czytelne, duże i wygodnie rozmieszczone. Klamki, przyciski i pokrętła, a nawet pokaźne dysze nawiewów są solidne i wytrzymałe. Kokpit Mokki potwierdza, że to auto jest gotowe na przygodę.

Dopracowanie każdego detalu oraz wysoka jakość materiałów charakteryzuje całe wnętrze Opla Mokki. Jeśli pasażerami tylnych siedzeń będą małe dzieci, ogromną zaletą okażą się wysokie, szeroko otwierane drzwi, które ułatwiają montowanie fotelików i umieszczanie w nich dzieci. Jeśli z tyłu siedzą osoby starsze lub dorośli, komfortowe fotele, wygodne schowki oraz łatwość zajmowania miejsca z pewnością uczynią ich podróż przyjemniejszą. A kiedy potrzebujesz więcej przestrzeni bagażowej, łatwo ją uzyskasz dzięki składanym w proporcji 60/40 tylnym siedzeniom. Myślą przewodnią projektantów Mokki były Twoje potrzeby i Twój styl życia.

System napędu na wszystkie koła 4x4

Inteligentny system 4x4 jest opcją z silnikami 1.4 Turbo i 1.6 CDTI wyposażonymi w system Start/Stop. System składa się z usytuowanej przy skrzyni biegów przekładni rozdzielczej PTU (Power Take-off Unit), wału napędowego tylnej osi, dyferencjału tylnej osi RDM (Rear Drive Module) oraz aktywnego sprzęgła wielotarczowego TTD (Torque Transfer Device). W zależności od warunków trakcyjnych, TTD może przekazać do 50% momentu napędowego na tylne koła. Wszystko obywa się pod kontrolą sterownika RDCM (Rear Drive Control Module), w pełni zintegrowanego z takimi systemami, jak ABS i ESP®Plus. TTD jest wielotarczowym sprzęgłem elektromagnetycznym, które rozdziela moc pomiędzy przednią i tylną oś w zakresie od 100/0 do 50/50. TTD reaguje natychmiast, w zależności od sposobu jazdy i warunków na drodze.

W normalnych warunkach moc jest przekazywana tylko na koła przednie, co zapewnia niższe zużycie paliwa. Dołączany napęd tylnych kół poprawia trakcję i stabilność auta.

Napęd dopasowany do Twoich potrzeb

Opel Mokka oferuje bogaty wybór nowoczesnych jednostek napędowych, które spełniają rygorystyczne normy emisji spalin Euro 6. Preferujesz silniki benzynowe? Do wyboru masz 1.6 ECOTEC® o mocy 85 kW/115 KM i 1.4 Turbo o mocy 103 kW/140 KM. Jeśli jednak Twój wybór zazwyczaj pada na jednostkę wysokoprężną, mamy dla Ciebie oszczędny silnik 1.6 CDTI o mocy 81 kW/110 KM oraz 1.6 CDTI o wysokiej kulturze pracy i mocy 100 kW/136 KM, osiągający imponujący moment obrotowy 320 Nm. Którąkolwiek wersję wybierzesz, otrzymasz optymalne połączenie dynamiki i niskich kosztów codziennego użytkowania.

Model 1.4 Turbo 140 KM i 1.6 CDTI 136 KM może być wyposażony w nową, 6-biegową przekładnię automatyczną. Ta superwydajna, lekka i płynnie zmieniająca biegi skrzynia rozpoznaje i dostosowuje się do stylu jazdy kierowcy, zapewniając optymalne przyspieszenia lub optymalną ekonomiczność.