SUZUKI VITARA 4X4 2016R

SUZUKI VITARA_1
SUZUKI VITARA_2
SUZUKI VITARA_3
SUZUKI VITARA_4
SUZUKI VITARA_5
SUZUKI VITARA_6
SUZUKI VITARA_7
SUZUKI VITARA_8
SUZUKI VITARA_9
SUZUKI VITARA_10
SUZUKI VITARA_11
SUZUKI VITARA_12
SUZUKI VITARA_13
SUZUKI VITARA_14
SUZUKI VITARA_15
SUZUKI VITARA_16
SUZUKI VITARA_17
SUZUKI VITARA_18
SUZUKI VITARA_19
SUZUKI VITARA_20
SUZUKI VITARA_21
SUZUKI VITARA_22
SUZUKI VITARA_23
SUZUKI VITARA_24
SUZUKI VITARA_25
SUZUKI VITARA_26
SUZUKI VITARA_27
SUZUKI VITARA_28
SUZUKI VITARA_29
SUZUKI VITARA_30
SUZUKI VITARA_31
SUZUKI VITARA_32
SUZUKI VITARA_33
SUZUKI VITARA_34
SUZUKI VITARA_35
SUZUKI VITARA_36
SUZUKI VITARA_37
SUZUKI VITARA_38
SUZUKI VITARA_39
SUZUKI VITARA_40
SUZUKI VITARA_41
SUZUKI VITARA_42
SUZUKI VITARA_43
SUZUKI VITARA_44
SUZUKI VITARA_45

SUZUKI Vitara

Suzuki jest ekspertem w dziedzinie samochodów z napędem na cztery koła, a od debiutu rynkowego w 1988 roku rodzina Suzuki Vitara zyskała niezwykłą popularność dzięki atrakcyjnej stylistyce, kompaktowym wymiarom, doskonałym właściwościom jezdnym oraz dzielności w terenie. Najnowsza odsłona tego SUV-a miała swoją premierę podczas salonu samochodowego Paris Motor Show 2014 r. Masywne felgi oraz duży prześwit zdradzają możliwości terenowe, natomiast układ napędowy ALLGRIP z czterema trybami jazdy pozwala kierowcy dostosować charakterystykę pojazdu do zmiennych warunków drogowych i zapewnia znakomite właściwości jezdne na drodze, jak i w terenie. Nowe Suzuki Vitara spełnia współczesne oczekiwania dotyczące niskiego zużycia paliwa. Dzięki szerokiemu zastosowaniu stali o wysokiej odporności na rozciąganie, nadwozie pojazdu jest bardzo lekkie i odpowiednio sztywne. Dodatkową oszczędność paliwa uzyskuje się również poprzez zastosowanie nowej, sześciostopniowej przekładni automatycznej. Nowa Vitara z napędem na jedną oś oraz pięciostopniową manualną skrzynią biegów emituje zaledwie 123 g CO2 na kilometr.

Nowa Vitara S

Vitara została wprowadzona do sprzedaży wiosną 2015 roku, a zdążyła już zyskać ogromną popularność i sympatię pośród klientów. Obecnie jest najlepiej sprzedawanym modelem w gamie Suzuki w Polsce.

Nowa wersja – Vitara S wyposażona jest w silnik BOOSTERJET. To turbodoładowana jednostka o pojemności 1,4 l, która zapewnia bardziej sportowe wrażenia z jazdy. Zadbano także o wygląd Vitary S. Otrzymała ona nowy kształt osłony chłodnicy stworzony w oparciu o projekt stosowany w koncepcyjnym modelu iV-4, który był prezentowany podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie w 2013 roku. Zmieniło się także wnętrze tego modelu – wprowadzono ciekawe, czerwone akcenty wykończenia, jak np. czerwone pierścienie wlotów wentylacyjnych na desce rozdzielczej, a także sportowe koło kierownicy z czerwonym ściegiem ozdobnym.

Vitara S dołączy do oferty jako najwyższy poziom wyposażenia, w którego skład wchodzą m.in. światła do jazdy dziennej w technologii LED, skórzano-zamszowa tapicerka siedzeń, system Radar Brake Support oraz adaptacyjny tempomat. Vitara S będzie dostępna w siedmiu wariantach kolorystycznych nadwozia, w tym dwóch 2-kolorowych połączeniach. Sprzedaż tego modelu rozpocznie się już jesienią.

Nowy turbodoładowany silnik BOOSTERJET

BOOSTERJET to najnowsza jednostka turbodoładowana z bezpośrednim wtryskiem paliwa, która charakteryzuje się obniżonym zużyciem paliwa i przyjemnością z jazdy. Połączono w niej małą pojemność z wysokim momentem obrotowym turbosprężarki.

Kontrolując zawór upustu spalin, który zamyka się celem wytworzenia wyższego ciśnienia doładowania podczas przyspieszania a pozostaje otwarty podczas normalnej jazdy, BOOSTERJET obniża straty tłoczenia, dzięki czemu uzyskuje wysoką moc i wydajność paliwową.

Nowa technologia rozpylania paliwa w komorze spalania oparta jest na wykorzystaniu sześciootworowego wtryskiwacza paliwa i porcie wirowym. Taka konstrukcja pozwala na wysoce efektywny wtrysk paliwa co skutkuje znacznym obniżeniem zużycia paliwa oraz podwyższeniem mocy silnika.

Suzuki opracowując silnik BOOSTERJET poświęciło dużo uwagi obniżeniu masy i wielkości tej jednostki oraz podniesieniu szybkości reakcji i płynności jej pracy, aby spełniała standardy, z których słynie marka.

Jednostka 1.4 BOOSTERJET o mocy 103kW i maksymalnym momencie obrotowym 220Nm jest oferowana w modelu
Vitara S.

4x4 AllGrip

Masywne felgi oraz duży prześwit zdradzają możliwości terenowe, natomiast układ napędowy ALLGRIP z czterema trybami jazdy pozwala kierowcy dostosować charakterystykę pojazdu do zmiennych warunków drogowych i zapewnia znakomite właściwości jezdne na drodze, jak i w terenie. Nowa Vitara została wyposażona w technologię ALLGRIP stworzoną na podstawie doświadczeń Suzuki uzyskanych w dziedzinie technologii napędu na obie osie. ALLGRIP zapewnia nie tylko przyjemność z jazdy, ale i poczucie bezpieczeństwa niezależnie od warunków panujących na drodze. Jednocześnie pozwala na zachowanie niskiego zużycia paliwa i ogranicza negatywny wpływ na środowisko. Technologia ta zadebiutowała w Suzuki SX4 S-CROSS i natychmiast zyskała uznanie użytkowników. Teraz ALLGRIP, wzbogacony o funkcję sprzężenia w przód, dostępny będzie również w nowym Suzuki Vitara.

W Vitarze układ ALLGRIP wykorzystuje funkcję monitorowania informacji zwrotnych z czujników przy kołach w celu zwiększenia momentu przenoszonego na tylną oś, jeśli na kołach przedniej osi wykryty zostanie nadmierny uślizg. Nowa funkcja sprzężenia w przód sprawia, iż system potrafi przewidzieć możliwość wystąpienia uślizgu przednich kół na podstawie analizy warunków drogowych, pozycji pedału przyśpieszenia oraz kąta skrętu koła kierownicy. Jeśli system wykryje ryzyko wystąpienia uślizgu, zanim jeszcze ono wystąpi, większa wartość momentu obrotowego przenoszona jest na tylne koła. Układ ALLGRIP może pracować w następujących trybach jazdy:

  • AUTO

W trybie AUTO, odpowiednim do jazdy w normalnych warunkach drogowych, priorytetem jest wydajność paliwowa w typowych warunkach jazdy. System domyślnie wykorzystuje napęd na przednie koła, a w momencie wykrycia ich uślizgu włącza tryb 4WD.

  • SPORT

Tryb SPORT doskonale sprawdza się podczas jazdy po krętych drogach. System wykorzystuje wówczas zalety napędu 4WD w odpowiedzi na nacisk na pedał przyspieszenia. W niskim i średnim zakresie prędkości system steruje charakterystyką przyspieszenia/momentu obrotowego w celu zoptymalizowania reakcji jednostki napędowej i właściwości jezdnych w zakrętach.

  • SNOW

Tryb SNOW jest odpowiedni, gdy samochód porusza się po ośnieżonych, nieutwardzonych lub śliskich nawierzchniach. System domyślnie załącza napęd 4WD. Odpowiednio dostosowuje kontrolę nad napędem na obie osie w zależności od sposobu prowadzenia i przyspieszania, tym samym zapewniając doskonałą trakcję i stabilność pojazdu.

  • LOCK

Tryb LOCK pozwala wydostać auto z głębokiego śniegu, błota lub piachu. System nieustannie przekazuje wysoki moment obrotowy do kół tylnej osi.