top of page

Czym się zajmujemy.

 

Głównym celem jest pomoc Sądom Rodzinnym by prawa ojca i dzieci były przestrzegane, oraz reprezentowanie ich spraw wobec organów władzy i w przestrzeni publicznej.

 

Rozwodzisz się ? Boisz się sądu? Adwokat nie spełnia Twoich oczekiwań? Brak mu czasu dla Ciebie? A może nie stać Cie na adwokata? Zgłoś się do nas. Nie rozwiedziemy się za Ciebie, ale pomożemy Ci przetrwać i pokierować sprawą tak jak Ty chcesz!

 

Zabieganie o stosowanie równych praw ojca i matki, dla najwyżej pojętego dobra dziecka, oraz zmian obyczajowo przyjętej obecnie interpretacji prawa, nie dającej ojcu rzeczywistego równouprawnienia.

Stałe oddziaływanie na rzecz zmian negatywnych wzorców społecznych i kulturowych, według których ojciec jest traktowany jako osoba drugoplanowa w procesie wychowania dzieci i szeroko rozumianej socjalizacji. 

Niesienie pomocy osobom dyskryminowanym w zakresie ich prawa i obowiązków do dzieci, szczególnie gdy dochodzi do rozbicia rodziny.

Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy  ogólnie mówi o równouprawnieniu ojca i matki do dzieci. Jest to prawo ogólne, martwe, nie stosowane w praktyce, jednostronnie  interpretowane przez Sądy. Nie ma szczegółowych wytycznych do KR i O  które polepszyłyby praktyczne prawa ojców w stosunku do swoich dzieci.

Obecnie jest natychmiastowa potrzeba, aby wprowadzić do Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego paragrafu, mówiącego o naprzemiennym sprawowaniu władzy nad dziećmi (np. po dwa tygodnie w miesiącu mieszkanie dzieci u matki i u ojca). Model taki stosowany jest standardowo w krajach skandynawskich.

Sądy orzekają w około 96.5 % przebywanie dziecka przy matkach. Przebywanie dziecka przy ojcu orzekają w około 3.5%. Pominięte w statystyce są rodziny patologiczne około 5%.

Wynikiem  takiego orzecznictwa Sądowego, (przebywania dzieci przy matkach)  jest ich gorszy start życiowy. Dzieci z takich rodzin, maja gorsze wyniki w nauce, częściej  popadają w konflikt z prawem, częściej sięgają po narkotyki i  inne uzależnienia.

To Sądy są odpowiedzialne za tak złą  sytuację dzieci z  rodzin rozbitych w Polsce. Zasądzanie wysokich alimentów ojcom nie pomaga dzieciom, lecz im szkodzi, psując więzi rodzinne z dziećmi i ich matkami. 

Około 30% rodzin w Polsce jest rozbitych. W dużym stopniu do takiego stanu rzeczy przyczyniły się Sądy, które poprzez swoje orzecznictwo podżegają matki do wychowywania dzieci samotnie. 

Sądy nie tylko odpowiedzialne są za dyskryminację dzieci z rozbitych rodzin, ale także  za załamanie gospodarcze w Polsce. Jedną z przyczyn załamania gospodarczego jest fakt, że ojcowie płacący alimenty (a jest ich około 30%)na swoje dzieci matkom, a nie bezpośrednio dzieciom, nie są zainteresowani zwiększaniem  swoich  dochodów.

  

Wysoki Sądzie znów nie widziałem Tatusia.

Wieści:

Prokuratura Generalna uważa, że opinie psychologów RODK w sprawach rodzinnych nie są ważne – informuje "Rzeczpospolita". Zdaniem ekspertów, opinia prokuratury może stanowić podstawę do podważania wydanych już wyroków sądów.

 

jc, "Rzeczpospolita"

Dołącz do Nas na FACEBOOK-u

 

Popieramy Kampanię Rzecznika Praw Dziecka RP
 

bottom of page